Szkolenia operatorów maszyn budowlanych

Firma przyjmowała coraz to większe zlecenia na projekty niejednokrotnie obejmujące budowę całego osiedla, więc rozbudowa parku maszynowego była nieunikniona. Do inwentarza wprowadziliśmy nie tylko wielozadaniowe maszyny ciężkie, ale również wysokie żurawie budowlane, zarówno statyczne jak i gąsienicowe.

Kurs operatora żurawia budowlanego

szkolenia na operatora żurawia bydgoszczOkazało się jednak, iż w załodze nie mamy żadnych pracowników, którzy posiadaliby uprawnienia do sterowania żurawiami, a tym samym nie możemy owych żurawi wykorzystać na żadnym placu budowy. Każdy duży dźwig czy żuraw musiał być bowiem sterowany przez operatora posiadającego certyfikat i kwalifikacje. Kilku naszych pracowników poleciło nam firmę, która organizowała szkolenia na operatora żurawia Bydgoszcz nie leżał daleko od miejsca wykonywania projektu, więc mogliśmy nie tylko zapisać tam chętne osoby z załogi, ale również zapewnić im transport na miejsce. Ośrodek który organizował owe kursy szkolił operatorów ciężkich maszyn od bardzo dawna, i był bardzo renomowany w okolicy, gdyż programy szkoleniowe były dobrze przemyślane, bardzo przystępne, ale również i rozbudowane, i nie tylko uczyły sterowania pojazdem, ale również radzenia sobie z wszystkimi sytuacjami problemowymi. Przede wszystkim, operatorzy żurawi mogli szkolić się na symulatorach maszyn, oraz odbywać kurs praktyczny na kilku różnych maszynach, mających nieco odmienną konstrukcje i system sterowania.

Kursy trwały przez tydzień w trybie stałym, a po zdaniu egzaminu końcowego, każdy kursant otrzymywał certyfikat przeszkolonego operatora żurawia i dźwigu wielotonowego. Operatorzy mający taki certyfikat mogli obsługiwać każdy rodzaj żurawia budowlanego, jak również wiele żurawi załadunkowych i towarowych, gdyż takowe również były obejmowane przez pozwolenia certyfikatu.