Strecz jako zabezpieczenie przesyłek

Nikt nie lubi tego, gdy przychodzi do niego paczka i jest zniszczona. Nawet jeśli jej zawartość jest nietknięta, to i tak pozostaje niesmak. Jeśli my wysyłamy paczki, to powinniśmy zadbać o to, aby nasi klienci dostawali paczki nienaruszone. Co prawda nie mamy wpływu na kurierów, ale możemy tak zabezpieczyć paczkę, aby nie została uszkodzona.

Jak wykorzystać strecz?

owijanie streczemZajmując się wysyłką zmagamy się z różnymi problemami. Zabezpieczenie paczki, tak aby wysłany przez nasz przedmiot razem z opakowaniem nie został uszkodzony podczas drogi, którą musi przebyć aby dotrzeć do klienta, nie jest takie łatwe. Po pierwsze musimy włożyć przedmiot, który zamierzamy wysłać, obłożyć go wypełniaczami, ale to jeszcze nie wszystko, ponieważ musimy jeszcze zabezpieczyć opakowanie. Okazuje się, że na zabezpieczenie opakowania przed zniszczeniem jest owijanie streczem. Owijając całą paczkę folią strecz mamy pewność, że opakowanie nie zostanie przetarte, ubite, a także nasza przesyłka nie zamoknie. Folia zabezpiecza przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Kolejną bardzo dużą zaletą takiej folii jest to, że jest bardzo łatwo ją użyć. Wystarczy wziąć rolkę i owinąć bardzo dokładnie całą paczkę. Powinniśmy nałożyć conajmniej kilka warstw folii. Jedna warstwa folii jest grubości około dwóch milimetrów, więc trzy lub cztery warstwy powinny być wystarczające. Ilość potrzebnych warstw jest uzależniona od wielkości paczki.

Jedna rolka folii samoprzylepnej typu strecz to koszt zaledwie kilkudziesięciu złotych, a pozwala uniknąć wielu problemów. Warto zastanowić się nad zakupem większej ilości, ponieważ cena hurtowa jest znacznie niższa, niż detaliczna. Zakupu najłatwiej jest dokonać przez internet. Z łatwością znajdziemy hurtownię, która posiada w swojej ofercie taką folię.